Drewniane domy szkieletowe

Jakie są zalety domów drewnianych szkieletowych?

 

Drewniane domy szkieletowe są bardzo popularnymi domami. Projekty z gotowym szkieletem drewnianym zyskują na popularności, ponieważ czas budowy domu jest bardzo krótki. Są to również sprawdzone metody budowania, stosowane już od lat, dlatego wiele klientów daje się namówić na takie rozwiązanie. Sprawdźmy, jakie są główne założenia oraz korzyści budowania domów na podstawie szkieletów drewnianych.

 

Jakie są zalety domów drewnianych i szkieletowych?

Przede wszystkim bardzo dużą zaletą takiego typu budownictwa jest szybki czas realizacji. Na wykonanie fundamentów, wraz ze ścianami z gotowych elementów ekipie budowlanej potrzeba jedynie 4 tygodni. By dom był gotowy w stanie surowym, zamkniętym potrzebne jest kolejne 4 dni. Tak naprawdę prace wykończeniowe są dłuższe niż samo stawianie ścian oraz fundamentów. Przy dużej ekipie budowlanej wymarzony dom można mieć już nawet w miesiąc jeśli chodzi o stan surowy, a wraz z wykończeniem go ekipa budowlana potrzebuje około 3 miesięcy.

 

Dzięki użyciu już gotowych prefabrykatów mamy możliwość wykonania dowolnego projektu i zmiany go pod preferencje klienta. Dom szkieletowy pozwala na dowolne rozmieszczenie pomieszczeń tak, by odpowiadały one założeniom inwestora.

Domy szkieletowe generują znacznie mniej kosztów, niż domy murowane Wszystkie dzięki temu, że otrzymujemy już gotowe ściany i nie trzeba ich układać od nowa. Wiele zależy również od standardu wykonywanego budynku, ale oddanie domu szkieletowego pod klucz jest znacznie szybsze, co ułatwia prace i je znacznie skraca.

Bardzo ważne jest to, że domy drewniane z gotowych komponentów są bardzo energooszczędne. Domy szkieletowe mają obecnie możliwość wbudowania w nich systemu rekuperacji, dzięki czemu energia cieplna jest częściowo odzyskiwana. Jest to ogromna inwestycja na przyszłość, która daje nam bardzo wymierne korzyści.

 

Trzeba jeszcze wspomnieć, że domy drewniane na szkieletach drewnianych są niezwykle ekologiczne. Dzięki wykorzystaniu drewnianych elementów mamy pewność, że izolacja domu jest odpowiednia. Dodatkowo w środku domu zapewniona jest optymalna temperatura. W nowoczesnych domach szkieletowych stosuje się izolację, wykonaną z wełny mineralnej, która sprawia, że minimalizują się koszty ogrzewania. Zużywamy do budowy domu mniej półproduktów, które nie mogą być wykorzystywane ponownie bądź ich produkcja wymaga nakładu wielu innych komponentów.

 

Wbrew pozorom domy szkieletowe drewniane są bardzo trwałe. Dzięki wykorzystywaniu bardzo precyzyjnych modułów można liczyć na wyjątkową solidność wykończenia, dzięki czemu wytrzymają one różne warunki pogodowe zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich.

 

Jak powstaje dom szkieletowy?

Na miejsce budowy dostarczane są gotowe komponenty, z którym powstają ściany. Można układać je w praktycznie dowolnym układzie, przez co budowa domu jest nie tylko łatwiejsza, ale daje duże możliwości aranżacyjne. Dzięki nim inwestor może samodzielnie zmienić projekt pod własne wymagania. Istnieją również gotowe projekty do lekkiej modyfikacji, które również są świetnie dostosowane do potrzeb zamawiającego.